NEWSY

Znamy wyniki konkursu ,,Drugie Życie Elektrośmieci''!!

środa, 30 marca 2011

Konkurs ,,Drugie życie elektrośmieci'' - ZSEE i Zużyte Baterie.

   CZAS RUSZYĆ DO DZIEŁA!
    CZYLI TO NA CO TYLE CZEKAMY
,,WIELKI PIKNIK ZSEE''
               POMÓŻ! I POKAŻ SIĘ 12 MAJA NA IMPREZIE!

Zespół ,,Damy Radę'' dokonał jednego - zapoznał Was z problem ZSEE. Teraz czas dokonać kolejnego,najważniejszego kroku! Zbiórki Żużytych Baterii oraz Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego. Dlatego z wielką radością cały zespół wraz z współpracującym z nim Urzędem Gminy zaprasza na ,,WIELKI PIKNIK ZSEE''.

Już 12 maja na gimnazjalnym parkingu o godz.11:15 Wy zagościcie na imprezie ze zużytmi sprzętami,które zbierzecie na tę imprezę,a czekać na Was będzie wiele atrakcji!
 Dla wszystkich osób,które przyniosą elektrośmieć przygotujemy praktyczne własnoręcznie wykonane upominki : woreczki z płótna,pudełka tekturowe ozdobione techniką decoupage, przedmioty z gliny,papieru, filcu, kalendarze „Damy Radę”, ciasteczka domowego wypieku,ekotorebki.Obdarujemy również kwiatkami, kompozycjami kwiatowymi i innymi roślinkami.Obowiązywać będzie zasada 1 za 1. Przyjmować będziemy zarówno małe jak i duże sprzęty. Już nie będziecie ubodzy o wiedzę gdzie możemy oddać ''zbędniki'' naszego życia! (zużyte telewizory,telefony) Bo o tę wiedzę Was wzbogacimy! Przynieście zużyte sprzęty na piknik,ale po pikniku punkty zbiórki będą stale wyznaczone! Dla NAS! Dla jakości naszego życia.Przygotujemy również prezentację multimedialną -sprawozdanie zawierające podsumowanie naszych działań oraz krótką prezentację przygotowaną przez dziewczyny z I A – „10 przykazań baterii”. Piknik wzbogaci taneczny „Zespół Agnieszki”występujący w koszulkach z logo „Damy Radę”. Ogłosimy wyniki konkursów na logo zespołu, najładniejszy kalendarz „Damy Radę” oraz na najładniejszy plakat promujący zbiórkę ZSEE i zużytych baterii. Wręczymy nagrody książkowe. Czekają na was również konkursy! Konkurs wiedzy praktycznej na temat segregacji odpadów połączony z zawodami sprawnościowymi.

 
O WIELKIM PIKNIKU BĘDZIE NAPRAWDĘ GŁOSNO!

Będziemy na niego zapraszać w internecie,na uroczystości z okazji 3 maja w Rzgowie,w gazecie gminnej „Rzgów – Nasza Gmina”, w dodatku regionalnym łódzkiego „Expressu Ilustrowanego”,wszędzie dostępne będą ulotki - w cetrum Rzgowa,na słupach w centrum handlowym ,,Ptak'' i  ,,Polros'',przed szkołą! I najważniejsze! Odbędzie się :
„Uliczna manifestacja – 05 maja 2011r”
Podczas tej manifestacji nie obędzie się bez plakatów i wielkiego zachęcania do poprawy jakości naszego środowiska!

Pragniemy by podczas naszego ,,WIELKIEGIO PIKNIKU'' byli razem z nami łodzka telewizja,prasa i radio.To wszystko czeka nas Was,ale to głównie my czekamy na Was! Dzięki Wam wygramy jednoznacznie konkurs! A zakańczając wielkim sukcesem konkurs przybliżymy się do ODNOWY ŚRODOWISKA RZGOWA.

Ale pamiętajmy o największym celu tego pikniku. Piknik to wzbogacenie mieszkańców Rzgowa o wiedzę - MIESZKAM W CZYSTYM MIEŚCIE,BO POZBYWAM SIĘ ZSEE. Tak jak należy..


 Do zobaczenia na pikniku! Ze wszystkimi :)
______________________________________________________________________________Czyli problem dotyczący Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego oraz Zużytych Baterii.
Zaczekaj! Przeczytaj! I włącz się! Nie w akcję, lecz w życie!
Przede wszystkim nie chowajmy się przed nowymi, początkowo nieznanymi skrótami. ZSEE i Zużyte Baterie - OGROMNY PROBLEM! I jak na każdy problem, ludzie znajdują rozwiązania! Obecnie rozwiązaniem jest ogólnopolska akcja nagłaśniająca ten problem i dążąca do zbiórki tych trucicieli Ziemi! Ale to nie akcja, lecz ludzie mogą zdziałać cuda! Nasze chęci!!
Jeszcze raz ZACZEKAJ! I przeczytaj! Razem, powolutku wszystko zrozumiemy i zdziałamy te małe cuda :)
ZSEE i Zużyte Baterie - Mój, Twój i Nasz wszystkich ogromny problem! I co najgorsze? Problem tych, których jeszcze z nami nie ma - naszych dzieci. Zaczekaj! I włącz się w życie.. tak naprawdę. Akcja ta ma Nas tylko uświadomić o tym problemie, ale gdy akcja się skończy musimy być już bogaci w wiedzę, jak postępować z tymi „potworami przyrody”.
Czytelniku! Ty jedynie - Wzbogać się o wiedzę dotyczącą powstawania coraz większej ilości elektrośmieci.
Dopinguj drużynę walczącą z tym problemem i najważniejsze - sam zawalcz z tym problemem - zbieraj i oddawaj baterie oraz ZSEE! Bezwarunkowo, jako czynność normalną, codzienną. Zapomnij o przymusie, włącz to w życie! O całą resztę zadba działająca już drużyna -
DAMY RADĘ!

                                                                             O AKCJI.
Problem zrodził się już dawno, ale teraz narasta coraz bardziej i niestety na ogromną skalę w całym świecie. Ale na szczęście są ludzie kochający Ciebie i nasz dom -środowisko. Dlatego też rozpoczęto ogólnopolską akcję walczącą z problemem Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego oraz Zużytych Baterii.
Zaczynając od świata - wiele krajów jest nieprzygotowanych na odpowiednie zarządzanie wzrostem ilości elektrośmieci. Również w Polsce ten problem narasta z roku na rok.
Jaka jest na to recepta? Myślę, że każdy z nas powinien zacząć od siebie! 
My zacznijmy od zakątka naszej Ojczyzny jakim jest Rzgów! Nasza szkoła bierze udział właśnie w tej Akcji i dla polepszenia sytuacji zaczynamy od podstaw. Mamy do zrealizowania wiele zadań, a przyświeca nam  główny cel - NAGŁOŚNIĆ SAM PROBLEM i ZMIERZYĆ SIĘ Z TYM PROBLEMEM. Nic trudnego? Nasza szkoła wystawiła drużynę - DAMY RADĘ! I to ona głównie reprezentuje naszą szkołę. Zbiera informacje, nagłaśnia, daje rady, pisze raporty. Ale Wasz udział jest wcale nie mniejszy! My nagłaśniamy problem, a Wy dajcie znać, że tak! Znacie ten problem! Jesteście świadomi, że kupując nowy sprzęt elektryczny lub elektroniczny pozbywacie się starego zgodnie z obowiązującym prawem! Wiecie, że nasza drużyna istnieje! Nasz zespół musi Cię wzbogacić w wiedzę.
Zastanawiasz się w jaki sposób na ten moment mógłbyś pomóc? Zostaw komentarz! Napisz, że już problem nie jest Ci obcy! W ten sposób przybliżasz naszą drużynę i szkołę do wygranej.
To jest takie proste. Cudownie byłoby, bez akcji wiedzieć i działać na rzecz Nas wszystkich. Ale jeśli to jest zbyt trudne, a tego typu Akcje chociaż zachęcają nas do bycia mądrzejszym i bardziej pracowitym, w niektórych kwestiach, w porządku, bo i tak przybliżamy się do zamierzonych celów. Może na ten moment nie są to główne cele- młodych ludzi, ale docenimy to za jakiś… już niedaleki czas. Póki co - KRZYCZMY, MÓWMY O TEJ AKCJI, następnie ZBIERAJMY I WALCZMY Z WROGAMI ŚRODOWISKA, a w finale WYGRAJMY CENNE NAGRODY.


Zespół zadba o wzbogacenie Waszej wiedzy, a Wy jedynie bądźcie aktywni! Pokażcie, że żyjecie! Zaczynając właśnie od komentarzy w tej notce! A na bieżąco będziemy cały czas! Prezentacje, plakaty, ulotki! To wszystko w najbliższym czasie będzie Waszą codziennością :)
                                  A TERAZ POZNAJ NASZ ZESPÓŁ!                                                         CAŁA AKCJA - POZNAJ JĄ DOKŁADNIE! 
                                            http://www.drugiezycieelektrosmieci.pl/
                     
Kochani! W notce Konkurs ,,Drugie życie elektrośmieci'' - ZSEE i Zużyte Baterie, ja i zespół będziemy z Wami na bieżąco z nowinkami i postępami Akcji! Bądźcie z nami! Śmiećcie mądrze! :)

Ważny list!

                                                                                                                 Szanowni Państwo!
Zespół uczennic „Damy Radę” reprezentujący Gimnazjum
im. Kazimierza Jagiellończyka w Rzgowie w Ogólnopolskim Konkursie
„Drugie życie elektrośmieci” zwraca się do Państwa z prośbą o pomoc w zbiórce
zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii.
Domyślamy się, że posiadają Państwo stare, zużyte telefony, porzucone gdzieś
na dnie biurka, nie oddane do recyklingu.
Robiąc wiosenne porządki prosimy, aby również przejrzeli Państwo swoje
garaże, strychy i piwnice i pozbyli się zepsutego, niepotrzebnego sprzętu
elektrycznego i elektronicznego. Prawo zabrania wyrzucania go do pojemników
na śmieci. Proponujemy, aby nie przechowywali Państwo tych telefonów,
zepsutych komputerów, monitorów, telewizorów, zabawek elektronicznych,
lodówek, żelazek, suszarek, pralek zmywarek, zamrażarek czy innego zużytego
sprzętu oraz zużytych baterii w domach lecz przekazali je bezpośrednio naszemu
gimnazjum.
To dzięki państwa pomocy możemy wygrać ten konkurs!
Dzięki Państwa pomocy, wszystkie zebrane urządzenia elektryczne
i elektroniczne nie trafią na wysypisko śmieci, gdzie mogą spowodować
poważne szkody dla środowiska lecz zostaną poddane recyklingowi.
Szanowni Państwo pozbądźcie się legalnie elektrośmieci.
Zamiast wyrzucać na śmietnik niepotrzebny zużyty sprzęt
elektryczny i elektroniczny prosimy o przywiezienie go w czwartek 12 maja
2011r. w godzinach 11.00 – 14.00 do Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka
w Rzgowie.
Pozbędą się Państwo niebezpiecznych odpadów, zmniejszą
swój ekologiczny ślad i pomogą nam – gimnazjalistom.

                                                Z góry dziękujemy za spełnienie naszej prośby.
                                                                                          Zespół „DAMY RADĘ”
15 komentarzy:

 1. Ten problem nie jest mi obcy ! ;]

  OdpowiedzUsuń
 2. świetny pomysł!

  OdpowiedzUsuń
 3. mam nadzieję że zaangażują się w to wszyscy ludzie! zwłaszcza młodzież :)

  OdpowiedzUsuń
 4. pomóżmy trochę środowisku! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. a właśnie my mozemy zrobic najwiecej

  OdpowiedzUsuń
 6. fajne, popieram !

  OdpowiedzUsuń
 7. świetny pomysł

  OdpowiedzUsuń
 8. zacznijmy działać

  OdpowiedzUsuń
 9. Jestem za jest to fajny pomysł

  OdpowiedzUsuń